Manželé, kteří se angažují v misionářské činnosti, se rozhodli dát domov dětem, jež by jinak neměly šanci vyrůstat v rodině. Adoptovali si však nejen dvě děti, ale nakonec i dvě embrya.
Od začátku věděli, že chtějí pomoci dítěti s afroamerickými kořeny, protože ty mají mnohem menší šanci na to, že budou adoptované. Když navíc zjistili, že mají problémy s přirozeným početím, bylo jejich rozhodování ještě snazší. A tak si adoptovali hned dvě černošské děti, holčičku a chlapečka. Po pár letech však dostali ještě bláznivější nápad, díky němuž se rodina rozrostla o další tři členy.
Sám vyrůstal jako běloch mezi černochy
Aaron Halbert sám vyrůstal v Hondurasu, kde jeho evangelikální rodiče působili jako misionáři. Už od malička si tedy plně uvědomoval rasovou rozdílnost. On sám byl bílý modrooký blonďák mezi tmavými dětmi. Přesto se zde cítil velmi dobře a s místními lidmi propojený. Nikdo mu nedával najevo, že je jiný, přestože hodně vyčníval.
Jeho nynější žena však pochází z Mississippi, tedy jižního státu ve Spojených státech amerických. Historicky byly tyto státy více nakloněné k rasismu. Rachel se tak zcela zbavila rasových předsudků až po své návštěvách Haiti, kde pracovala jako dobrovolnice. Když se s Aaronem dali dohromady a začali plánovat rodinu, společně se shodli na tom, že rozhodně chtějí podpořit nějaké afroamerické dítě. Nakonec adoptovali hned dvě.
Po adopci dětí se rozhodli i pro adopci embryí
„Když jsme zahájili proces adopce, věděli jsme, že odlišnost pleti bude hrát důležitou roli v našem rodinném životě. Oba si myslíme, že jsme všichni stejní navzdory našim fyzickým rozdílům. Daleko od toho, abychom je ignorovali, vidíme je, oceňujeme je a přijímáme,“ vysvětluje Aaron, proč se rozhodli adoptovat právě černošské děti a stát se rasově smíšenou rodinou.
I když je jejich dvě děti docela zaměstnávaly, přesto se rozhodli, že rodinu ještě rozšíří. Tentokrát však mysleli i na stovky tisíc oplodněných embryí, která nikdy nebudou mít šanci na život. A tak se rozhodli adoptovat dvě z nich – a opět černošská. Nakonec se ukázalo, že umělé oplodnění proběhlo ještě lépe, než se očekávalo. Jedno z embryí se totiž rozdělilo, a tak se manželé začali připravovat na příchod hned tří miminek.
Vzbuzují pozornost, ale nikdy nelitovali
A tak se brzy stali rodiči dalších tří afroamerických holčiček. Aaron říká, že se vždy najde nějaká žena, která na ně bude s nelíbím výrazem koukat u pokladny v supermarketu, nebo starší muž, jenž bude ukazovat prstem, když povede svého syna za ruku. Podle Aarona to vše ukazuje jen to, kam se v otázce rasismu ještě musíme posunout a uvědomit si, že jsme všichni stejní, bez ohledu na barvu pleti.
„Není to způsob, jakým jsme naši rodinu plánovali před 12 lety, když jsme začali náš vztah, ale jsme tak vděční, že si můžeme užívat tak fantastickou rodinu, jako je ta naše. Naštěstí je tu spousta dalších lidí, kteří nás podporují a naši rodinu berou jako normální a přirozenou,“ uzavírá jejich příběh Aaron, jenž nelituje, že se rozhodli dát domov dětem s jinou barvou pleti.
Zdroj: Rolloid