Každá žena si čas od času vyslechne radu jiné generace o tom, jak se starat o domácnost. Některé rady jsou ale cennější než jiné a mohou nám práci opravdu usnadnit.
Úklid kuchyně patří mezi každodenní starost většiny žen. Existuje pár jednoduchých triků a rad, jak si tuto mnohdy obtěžující a zdlouhavou povinnost usnadnit. Díky nim bude náš úklid rychlejší, ale také nebudeme již zbytečně vyhazovat potraviny, které by nám mohly ještě posloužit. Jednoduchá triky nám zaručí, že potraviny vydrží delší dobu čerstvé, ale také to, že nebudeme muset pokažený oběd hned vyhazovat.
Čerstvá zelenina a boj s obtížným hmyzem
Pokud chceme, aby nám zakoupená zelenina vydržela delší dobu čerstvá, doporučuje se do nádoby, kde zeleninu skladujeme, umístit také papírové utěrky. Absorbují totiž přebytečnou vlhkost a zelenina tak bude déle čerstvá a nebude nám předčasně hnít. Pokud víme, že nejsme schopni zakoupené množství zeleniny spotřebovat, je ideálním řešením zabalit ji do igelitového sáčku a umístit do mrazáku. Křupavost zeleniny, u které se to vyžaduje, zajistíme jejím ponořením do nádoby se studenou vodou a bramborem.
Často se také přihodí, že se nám v obilovinách objeví nezvaný hmyz. Abychom ho odlákali, umístíme do uskladněných obilovin bobkový list, jehož pach je jim nepříjemný. Pokud se nám stane, že nám mírně ztvrdlo pečivo, ani to neznamená, že musí okamžitě letět do koše. Stačí ho jedno jednoduše pokropit vodou, zabalit do papírového sáčku a na 10 sekund vložit do trouby. Díky vzniklé páře bude během chvilky opět měkké.
Ani přesolené jídlo nemusí nutně letět do odpadu
Velmi často dochází v ledničce k osychání sýra. Tomu zabráníme potřením máslem. Máslo nám udrží vlhkost a budeme na sýr mít chuť i po týdnu. Velmi častým problémem je také oschnutí rozkrojeného citronu. Pokud na něco potřebujeme pár kapek, není nutné vždy citrón půlit, protože to zbytečně vede k jeho rychlejšímu vysoušení. Postačí nám do citronu píchnout pomocí špejle na špíz a potřebné množství citronové šťávy si vymačkat.
Občas se každému povede, že mu „ujede ruka“. Přesolená polévka, ani omáčka ale ještě nutně nemusí putovat do záchodu. V této situaci nám skvěle poslouží jablko nebo syrový brambor. Jablko nebo brambor jednoduše rozkrojíme a přidáme do hrnce. Necháme vařit společně s jídlem po dobu 10 minut a poté vyjmeme. Mělo by dojít k absorbování přebytečné soli. Pokud ani jedno doma nemáme, vystačíme si i naředěním jídla pomocí vody.
Zdroj: Countryliving