Ochlupení pěstované pod kůží může být velice nepříjemné. A to jak vizuálně, tak fyzicky. Často se může rozjet infekce, pokud chlupy nejsou včas vyndané a rychle rostou.
Proč rostou pod kůží? Když je folikul ucpaný, tak chlup neroste svisle. Tato nepříjemnost nemá nic společného se způsobem epilace. Je tedy jedno, zda se holíte čepelí, používáte vosk, speciální přístroje nebo krém. Používejte tak zkrátka to, co vám nejvíce vyhovuje. Určitě si však pořiďte krém s kyselinou sylicylovou.
Omezuje růst bakterií na pokožce
Tato kyselina totiž omezuje růst bakterií na vaší pokožce a pórech, skvěle vyčistí namazanou oblast a předchází tvorbě černých teček a růstu chlupů pod kůži. Kyselina glykolová odstraňuje odumřelé buňky, takže pokožka po jejím použití bude vypadat hladce. Alantoin zklidňuje a chrání pokožku a snižuje zánět. Existují však i přírodní metody proti zarůstání chloupků. Pomoci vám může úplně obyčejný heřmánkový čaj.
Heřmánek má protizánětlivé účinky a může být velice užitečný. Aplikujte ho přímo na kůži a případný zánět se sníží. Vaše póry se rozevřou a chloupky pak vylezou na povrch. Další metodou je použití včelího medu. Med je, jak jistě víte, přírodní antibiotikum. Při aplikaci medu na místo, kde vám zarůstají chloupky se sníží riziko infekce. A co víc? Med vám navíc úžasně zvlhčí pokožku. Není to úžasné?
Pomůže vám také kamenná sůl
Další přírodní možností je využití kamenné soli. Jde o přírodní exfoliant, který čistí odumřelé buňky a ucpává póry. Kromě toho stimuluje krevní oběh v oblasti, kde je aplikovaná a urychluje hojení. Sůl je tak vhodné použít nejen tam, kde vám chloupky zarůstají, ale k vyčištění celé vaší pokožky. Po použití samozřejmě doporučujeme pokožku hydratovat nějakým tělovým mlékem případně krémem.
Posledním typem na přírodní možnosti k odstranění chloupků z pod kůže je okurka. Ano. Obyčejná okurka vám může pomoci s nevzhlednými zarostlými chlupy. Je to tím, že okurka je také protizánětlivá a má navíc zvlhčující účinky. Navíc je tato zeleniny bohatá na vitamín C, vodu a antioxidanty. Zmírní podráždění a očistí odumřelé buňky. Ne nadarmo se právě okurka využívá také jako obličejová maska.
Zdroj: Healthline