Když usilujeme o dokonalou pleť, zaměřujeme se na hladkou a zářivou pokožku. Bohužel se v cestě za tímto cílem často objevují překážky v podobě černých teček.
Pokud při ranním mytí obličeje zjistíte, že máte na pleti spoustu černých teček, nevytlačujte je. Kromě toho, že si ublížíte, můžete na obličeji zanechat stopy, které se často změní v hyperpigmentační jizvy. Místo toho se doporučuje hloubkové čištění obličeje, jež udrží vaši pleť mladou. Zjistěte, jak si osvojit tento nezbytný rituál pro rovnoměrnou a zářivou pleť. Detaily prozradila lékařka Cynthia Cobb.
Jak se zbavit uzavřených černých teček?
Neexistuje jediný účinný způsob, jak se černých teček zbavit. Vyčištěná a hladká pleť je výsledkem systematické péče s pečlivě vybranými produkty. Hloubkové čištění obličeje je ošetření, které nám umožňuje odstranit z obličeje nečistoty způsobené zbytky make-upu nebo jinými faktory, jako je znečištění. Tento rituál také pomáhá revitalizovat pokožku regenerací buněk.
Správným čištěním obličeje se redukují unavené rysy, tmavé kruhy, výrazové vrásky a jemné linky. Jedním z nejúčinnějších produktů pro hloubkové čištění obličeje je neutrální mýdlo, protože neobsahuje žádné „drsné“ složky. Čistění provádějte pravidelně, abyste ochránili a omladili svou pleť.
Jak provést hloubkové čištění obličeje doma
Ráno si umyjte obličej jemným mýdlem (ujistěte se, že je 100% přírodní s medem, ovesnými vločkami nebo aloe vera). Prsty masírujte pokožku, abyste aktivovali krevní oběh. Podruhé si obličej omyjte ovesnou vodou, abyste pleť hydratovali a upravili její pH. Chcete-li otevřít a vyčistit póry pokožky, jednou nebo dvakrát týdně si obličej postříkejte rozprašovačem naplněným filtrovanou vodou. Tím se vyčistí akné i černé tečky a uzavřou póry.
Ohřejte půl litru vody, přidejte trochu heřmánku nebo levandule a po varu vypněte oheň. Nádobu z hořáku odstavte, dávejte pozor, abyste se nespálili, a nechte ji několik minut vychladnout. Poté přibližte obličej na asi 30 cm od nádoby a za krk si položte ručník, aby se pára nerozptylovala. Pomocí vatového tamponu potřete místa na obličeji, kde se nacházejí černé tečky.
Exfoliací obličeje odstraníte odumřelé kožní buňky a hloubkově vyčistíte pleť a zároveň odstraníte černé tečky. Pokud je to možné, zvolte zcela přírodní exfoliační přípravek – pro dosažení nejlepších výsledků můžete využít exfoliační rukavici. Poté naneste masku z aloe vera, která pleť hydratuje a tonizuje. Můžete si ji připravit smícháním lžíce medu s 5 lžícemi rostlinné dužiny a lžičkou olivového oleje. Naneste ji na obličej na 15 minut a poté ho důkladně opláchněte vodou. Pomocí vatového tamponu rozetřete přípravek po obličeji.
Chcete-li uzavřít póry na obličeji, naneste na pleť tonikum. Je také ideální pro regulaci přebytečného kožního mazu. Používejte kvalitní opalovací krém, abyste chránili svou pokožku a zabránili jejímu předčasnému stárnutí. Krém by se měl používat vždy, i když slunečno není.
Zdroj: Healthline