Galuberova sůl, epsomská sůl, nebo jednoduše hořká sůl má blahodárné účinky pro naši krásu a pro naše zdraví. Lidé ji znají už stovky let. Byla objevena v 17. století u městečka Empsom a zanedlouho byly objeveny léčivé účinky nalezené látky. Proč je tak úžasná? Obsahuje minerály hořčíku a síranu, ty se snadno vstřebávají naší kůží.
Léčivé účinky
Pokud trpíte migrénou, potřebujete se uklidnit, abyste byli schopni usnout a spát celou noc napříč vašim myšlenkovým pochodům, pak je nejen pro vás určená koupel v epsomské soli. Takovou koupel si pak mohou dopřát i lidé s bolestmi zad, která se uvolní a nebude vystřelovat do končetin.
A jak působí na naši krásu?
Pleť
Hořká sůl, o které je dnes řeč, je výborná pro přípravu peelingu. Je mnohem lepší než kuchyňská sůl právě pro to, že obsahuje velké množství minerálních látek. A pozor, peeling z této soli nemusí přijít pouze na pleť, ale je vhodný pro pokožku celého těla, kde působí proti pomerančové kůži.
Vlasy
Co se vlasů týče, dokáže jim sůl dodat objem a navíc je krásně odmastí. Stačí, když si po umytí vlasů šamponem smícháte stejné množství soli a kondicionéru a nanesete rovnoměrně na vlasy – ale ne přímo ke kořínkům. Hmotu nechte působit 20 minut, opláchněte a nechte samovolně uschnout. Vlasy budou nadýchanější a minerály navíc uhladí krepaté vlasy a pomohou poškozeným konečkům.
Pokud jste majitelkou mastnějších vlasů, potom je doporučováno našamponovat si vlasy, potom do vlasové pokožky vmasírovat asi hrst soli a následně důkladně opláchnout. Sůl vsákne maz a vlasy budou navíc vzdušné.
Hubnutí se solí
Ano, i zhubnout se použitím této zázračné soli! Koupel v ní kromě jiného také sníží zadržování vody v těle, sníží nadýmání. Stačí si dát koupel asi 3x týdně a do ní vmíchat 2 hrnky soli. Je známo, že tento rituál využívají mnohé modelky před focením.
Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net