Rostou vlasy lépe, když je často stříháme? Mastí se vlasy méně, když je často myjeme? Vyhovuje přírodní kosmetika každému typu pleti? Existuje nespočet různých pravd a lží. Jak to vlastně vůbec je? Dnes si „posvítíme“ na nejčastější omyly.
Nečistá pleť vyžaduje co nejčastější peeling? NE
I pro problematickou nebo aknózní pleť úplně postačí peeling jednou týdně. Pokud by se prováděl příliš často, pokožka by se mohla také poškodit. Nebezpečí hrozí v tom, že brusné částečky mohou přenést bakterie, a tím pádem se pleť může zanítit. Kromě toho začne kůže na ochranu před mechanickým oděrem produkovat více kožních buněk, a v důsledku příliš častého peelingu navíc nezdravě vysychat. Důvodů by se z kosmetického hlediska našlo více. Zkrátka nic se nemá přehánět.
Přírodní kosmetika vyhovuje každé pleti? NE
Kosmetické přípravky, které obsahují většinu rostlinných látek, jsou sice velmi oblíbené (což je dobře), ale u řady lidí mohou vyvolávat také alergické reakce. Kdo je alergický například na trávy, může snadno reagovat přecitlivěle právě na přírodní kosmetiku, kde je výtažek dané rostlinky obsažen. Proto i u tohoto druhu kosmetiky platí – nejdříve vyzkoušet, zda je pro vaši pleť vhodná.
Častým kartáčováním se budou vlasy lesknout? ANO
Vydatné kartáčování nejenom příjemně masíruje pokožku hlavy, ale vlasy se snadněji zbaví zatěžujících „látek“, jako jsou zbytky stylingových produktů, laků na vlasy nebo prachu. Ideální jsou kartáče s šetrnými přírodními štětinami. Špatné, méně kvalitní kartáče, totiž narušují vnější šupinatou vrstvu vlasů a tím je poškozují. Takže česat ano, ale pouze kvalitním kartáčem.
Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net