Všechny ženy chtějí vypadat krásně, proto o sebe řádně pečují. Mezi každodenní rutinu pak patří také make-up, na kterém si mnohdy dávají opravdu záležet. Ale co když se vám zrovna nechce trávit několik desítek minut před zrcadlem? Co když jste zaspaly a nestíháte? Záchranou může být permanentní make-up.
O co vlastně jde
Permanentní make-up vzniká aplikací pigmentu těsně pod kůži, a to tenkou jehlou. Pozor, nelze to tak úplně přirovnat k tetování. Během tetování proniká barva až do dvojnásobné hloubky kůže.
Pigmenty mohou mít nejrůznější barvy a jsou rostlinného původu. Protože se kůže obnovuje, pigment v ní vydrží dva až čtyři roky.
Líčení rtů i očí
Ženy si nejčastěji přejí vytvořit oční linku, která opticky zahustí řasy. Linky lze ale udělat i výraznější. To preferují ženy, kterým pravé linky štětečkem nebo fixem dělají problémy. Dalším přáním zákaznic je často doplnění obočí nebo líčení rtů, kdy jde o podpoření kontur rtů co nejpřirozenějším pigmentem.
Není make-up jako make-up
Mnoho vizážistů tvrdí, že permanentní make-up by neměl sloužit jako konečný look. Měl by to být způsob, jak podpořit přirozený vzhled. Je jej potřeba doplnit make-upem a ostatními líčidly. Líčení pak bude vypadat jako opravdové líčení.
Pozor na salon a vizážistku
Protože jde o zásah do kůže, který nelze jen tak vrátit zpět, měly byste si při výběru salonu dát pozor na několik věcí. První věcí je určitě hygiena. Ta je nutná stejně jako v tetovacích salonech. Jako další byste měly brát zřetel na schopnost vizážistky, její cit pro barvy a cit v ruce. Permanentní make-up je často založen na opravu jemných liniích, na kterých by šlo vidět každé zaváhání. Nejlepší je, když se kosmetička může prokázat certifikátem o absolvování kurzu.
Pro koho to není?
Na permanentní make-up by měly zapomenout ženy alergičky. Není totiž jisté, jaká alergická reakce u nich proběhne, a namísto krásného obličeje by mohly mít jen opuchlé boule. Alergická reakce je samozřejmě možná i u žen, které normálně alergiemi netrpí. Tyto případy jsou vzácné, ale nikdy nelze dopředu odhadnout, jak přímo vaše pokožka zareaguje na cizorodou látku – pigment.
Zapomenout na tuto vymoženost by měly i ženy těhotné, kojící, ženy s cukrovkou či vysokým tlakem. O veškerých zásazích tohoto typu by se měly poradit s lékařem a také přímo s odborníkem v salonu.
Obrázek: pixabay.com