Sušení prádla v zimě je obtížnější, protože spousta lidí buď nemá balkon ani terasu nebo v zimě ven prádlo nechtějí dávat z důvodu, že pomalu schne. Existují tipy, které v sušení pomohou.
Vaše oblečení tak bude suché rychleji než normálně, což vám ušetří čas. Nebudete ani potřebovat sušičku nebo jiné pomůcky pro usnadnění. V první řadě se ani v zimě nemusíte bát pověsit oblečení na čerstvý vzduch.
Prádlo perte a dejte sušit hned ráno
Než bude večer, bude prádlo suché a nemusíte se tak bát noční vlhkosti. Radiátor v zimě používejte co nejméně a jen v nutných případech. Není to vhodná cesta, i když prádlo hezky provoní byt a uschne rychleji. Jestli nemáte jinou možnost, v místnosti nechte pootevřené okno nebo dobře vyvětrejte.
Jestli větráte oblečení na klasickém sušáku, i tady byste měli místnost pravidelně větrat, aby nedošlo k vytvoření plísní nebo hub. Plísně mohou ohrozit zdraví všech členů rodiny. Nemusíte se ani bát, že prádlo venku přes zimu neuschne. Nízké teploty sice sušení zpomalí, ale voda se bude odpařovat stále. I tady je nejlepší prádlo pověsit hned ráno, aby se voda mohla přes den odpařit a večer můžete oblečení ze šňůry posbírat.
Můžete k praní přidat ždímání navíc, které zkrátí čas sušení
Časté větrání je alfou a omegou veškerého sušení v bytě. Čerstvý vzduch zabrání usazování vlhkosti a místnosti budou zdravější a svěžejší. Prádlo po jednom ždímání může obsahovat ještě 2 až 3 litry vody. Nejlepší variantou je ale nákup sušičky prádla.
Proces sušení je jemný, spotřeba energie u některých je téměř zanedbatelná, a navíc v ní můžete sušit také citlivé textilie, které potřebují zvláštní péči. Některé sušičky mohou být nainstalovány kdekoliv, protože jim stačí elektrická zásuvka. Nevyžadují totiž odtah páry, nemusíte oblečení žehlit a prádlo, hlavně povlečení a ručníky, budou krásně měkké.
Zdroj: Goodhousekeeping