Třísku si pod kůži můžete zanést velmi jednoduše malou nepozorností nebo při zápalu práce. Jak ale třísku dostat z kůže, když nemáte po ruce jehlu? Známe několik snadných tipů i bez použití známé jehly.
Z procházky přírodou i z těžké práce
Všichni to známe. Zejména děti z procházky lesem a přírodou většinou domů přinesou zadrhnutou třísku. Je jasné, že pokud si děti hrají, sbírají větvičky a schovávají se za stromy, snadno si pod kůži mohou vrazit třísku, která pak nepříjemně bolí.
Stejně tak se může tříska zadrhnout pod kůži i dospělým. Například kdejaký truhlář může o třískách v rukou vyprávět. Jak se jí ale zbavit bezbolestnou zároveň účinnou metodou? Máme pro vás pár tipů, se kterými si lehce poradíte. Nezapomeňte však při každém z těchto návodů na několik podstatných věcí:
- třísku pod kůží nenechávejte dlouho a snažte se ji vyndat co nejdříve
- při samotném procesu mějte umyté ruce
- po vyndání třísky nezapomeňte ránu vydezinfikovat
Vyndání třísky pomocí horké vody
Skvělým návodem, jak snadno vyndat třísku z dlaně, je tip s horkou vodou. Do láhve s užším hrdlem nalijte horkou vodu a hrdlo ucpěte dlaní přesně v místě, kde máte zadřenou třísku. Po chvíli vypaření horké vody se kůže uvolní a tříska půjde snadno vyndat.
Pokud nemáte po ruce jehlu, dobře vám pro vyndání třísky poslouží i klasická pinzeta na obočí. Tím úzkým koncem půjde totiž část třísky dobře podebrat a vytáhnout.
Tím nejjednodušším tipem, jak vyndat třísku, je počkat. Lesy jsou totiž plné jódu, který kůži pomůže vypudit třísku bez jakéhokoliv zásahu. Tato metoda však není příliš bezpečná díky možné infekci.
Pokud se vám nepovede vytáhnou třísku z dlaně celou a část třísky se ani sama z kůže nedostane, je možné, že vám místo začne rudnout. V takové chvíli je vhodné navštívit lékaře, aby vám zbytek třísky vyndal a řádně místo vydezinfikoval.