Marie si přála, aby mohla skutečně odejít v pokoji. Zvolila k tomu opravdu netradiční způsob.
Ne každý má to štěstí, že se svými příbuznými vychází dobře. Vztahy v některých rodinách bohužel nejsou příliš idylické a mnohé spory se mohou táhnout celý život. Jedna Španělka se postarala o to, aby se s těmito členy rodiny nesetkala ani na své poslední cestě. Maria Paz Fuentes Fernandez zemřela 2. června, přesto se její nekrolog na internetu sdílí dále. Maria totiž zveřejnila zprávu pro své příbuzné společně s exkluzivním seznamem smutečních hostů pro její vlastní pohřeb.
Neobvyklý nekrolog se seznamem hostů
Zesnulá Marie neměla se svými příbuznými příliš dobré vztahy, ještě před smrtí proto nechala vytvořit seznam smutečních hostů, který obsahoval pouze některá jména. Měla obavy z lidí, kteří se o její život nikdy nezajímali a raději se od ní drželi dál. Maria, jejíž věk není znám, tak uvedla pouze 15 hostů.
Virální seznam hostů
Vzhledem k tomu, že Mariin nekrolog byl publikován v místním španělském tisku El Progreso de Lugo, rozšířil se po internetu rychlostí blesku. Vzápětí se však strhla obrovská lavina empatie ze strany uživatelů sociálních sítí. Lidé Marii označili za odvážnou ženu a její upřímnost a otevřenost mnohé dojala. Na Twitteru se objevily komentáře vyjadřující Marii respekt a obdiv.
Někteří uživatelé napsali, že její rozhodnutí je správné, protože když si na ni neudělali čas za živa, je pokrytecké ukázat se na pohřbu a truchlit. Na druhou stranu řada komentujících přístup této ženy odsoudila a považuje ji za hanebnou. Uvádí, že Marie byla zlá a nešťastná žena. Někteří mají jasno v tom, že si svou hořkost Marie nesla i při poslední cestě, a pohřeb považují za velmi smutný.
Škodlivé důsledky hněvu
Pocit zášti vyvstává většinou ze zranění, která se zjevně nepodařila zahojit. Příčinou takového stavu může být nějaký konflikt, pocit ponížení nebo křivdy, po kterém se v člověku může dokonce rozhořet touha po pomstě. Takový stav mysli však dlouhodobě škodí zejména samotnému člověku, jelikož vytváří černé myšlenky a projevuje se chladem, odstupem a touhou po pomstě.
V rámci zachování duševního zdraví by se měl člověk od takových pocitů oprostit. Jen tehdy může nalézt svůj vnitřní klid. Dlouhodobé emoční přetížení často způsobuje stres, úzkosti, bolesti hlavy, poruchy spánku nebo depresivní stavy mysli. Nejlepším způsobem, jak se od takové bolesti osvobodit, je uvést se do stavu odpuštění. Když člověk uzná oprávněnost pocitu pomsty, měl by se umět vzpamatovat a najít pozitivní energii k dalšímu postupu.
Jak se zbavit záště
Je potřeba si uvědomit, že je zcela běžné negativním způsobem reagovat na pocit nespravedlnosti. Je však na každém člověku, aby se poté dokázal s tímto pocitem vyrovnat a uvést svou mysl zpět do příznivého stavu. Toho lze dosáhnout několika způsoby. Jedním z nich je například navázání dialogu s dotyčnou osobou, a to navzdory svému vzteku a bolesti.
Pokud to není možné, napište si na papír své černé myšlenky a nad tímto papírem pak spontánně vyjadřujte své emoce. Toto je cesta, jak uzdravit svou mysl a jít dál, což pravděpodobně nebyl případ Marie, která si pro své příbuzné připravila vzkaz, aby zůstali stejně daleko, jak od ní byli celý život.
Zdroj: Metro