V tomto příběhu je hlavní postavou malý tříletý hoch se zrzavými vlasy, který si vyjel s matkou autobusem na výlet. Následně se setkal poprvé ve svém životě s nepochopením, posměchem a šikanou ze strany malých dětí, které cestovaly neznámo kam. Reakce malého chlapce je velmi dojemná a srdcervoucí.
Odlišovat se neznamená být špatný
S šikanováním ohledně netypické barvy vlasů se jistě nesetkal pouze tento již zmíněný chlapec, ale i mnozí jeho vrstevníci a jiní lidé. I sama jeho matka si prožila v období dospívání doslova muka. Narodila se totiž také jako zrzka a její okolí to vnímalo jako handicap.
Některými jedinci je odlišnost vnímaná jako něco špatného, co by mělo být vymýceno. Tento extrémistický přístup je však zcela nepřípustný. Tolerance vůči všem lišícím se lidem, ať jde o barvu pleti, nebo odstín vlasů, by měla být samozřejmá. Ve společnosti se ale stále objevují rasisté, extrémisté a lidé prapodivných povah, kteří kolem šíří jen zlo a závist.
Zrzavá hříva je mimořádná a netuctová
V nejrůznějších zemích světa, kde není příliš typická zrzavá hříva, může docházet k jistým posměškům, avšak jsou místa, kde je tato barva vlasů úplně běžná.
Například obyvatelé Irska a Skotska mívají zrzavé, či plavé vlasy poměrně často a nikdo je za to nenapadá. Každý jsme zkrátka nějaký. Po rodičích a předcích zdědíme jisté dispozice, co se týká vzhledu. Zrzavá hříva tak může být mimořádně krásná a hlavně netuctová. Jen tak někdo ji nemá.
Zveřejnění na sociálních sítích
Matka malého chlapce, který figuruje v tomto příběhu, se rozhodla pro zveřejnění incidentu na Facebooku. Připojila zde příspěvek se znepokojením ohledně situace ve společnosti. Svému synovi se snaží vštípit, aby si věřil a miloval se takový jaký je. Avšak on po šikanování neznámé mládeže zatoužil po změně a své mamince sdělil, že by chtěl obarvit na odstín, který se bude okolí zamlouvat.
Žena byla ze slov svého malého dítka v rozpacích a bylo jí do pláče. Také v sobě dusila velký vztek, nechtěla, aby si její malý chlapeček myslel, že je méněcenný. Samozřejmě jej neobarvila a snažila se v něm vzbudit hrdost s ohledem na to, jaký je. Využila i sílu sociálních sítí a vyzvala všechny dobré lidi, aby napsali, jak je její syn krásný.